04

BİRLİKTE YEŞİL BİR GELECEK ÜRETİYORUZ

SEKTÖR

LİDERİ

ECOBUILD® USGBC üyesidir. Türkiye ve yurt dışında LEED® AP BD+C, LEED® AP ND, Envision SP Akredite Profesyonel kimliklerine sahip olarak, ulusal-uluslararası proje tecrübesiyle, LEED Sertifikası, LEED Eğitimi, yeşil bina tasarım, inşaat, sertifikalandırma ve yeşil malzeme üretim süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
ECOBUILD, ISI üyesi ve Envision Yeşil Altyapı Projeleri Denetleyicisi yetkisine sahiptir. Köprü, otoyol, baraj ve benzeri altyapı projelerinin yeşil altyapı sertifikası alması konusunda denetim ve danışmanlık yetkisine sahip tek Türkiye firmasıdır.

ECOBUILD, WELL AP Akredite Uzman kimlikli olarak sağlıklı binalar konusunda Türkiye'de hizmet vermektedir.

ECOBUILD, Doğayı ve insan sağlığını koruyan, imalatı ekonomik ve çevreci olan malzeme, bina ve kentsel gelişme alanları projeleri için müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktadır.

ECOBUILD, İklim Değişikliği Eylem Planı, Şehir Sera Gazı Emisyonu Envanteri Raporlaması, LEED for Cities Yeşil şehir Sertifikası, LEED ND Yeşil Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Sertifikası başlıklarında yeşil şehircilik hizmeti sunmaktadır.

Misyonumuz;

İnsana ve doğaya saygılı yeşil binalar ve yerleşkeler yaratarak dünyamızın daha yaşanabilir olmasını sağlamak ve bu şekilde topluma katkı sağlamaktır.
• Sürdürülebilir
• Ekonomik
• Doğaya Saygılı bir yapılaşma hedefliyoruz.
Vizyonumuz;

Bina sektörünün sürdürülebilir olarak gelişmesi ve binaların çevre kriterlere göre tasarlanıp, yapılmasını sağlamaya liderlik yapmaktır. Sürdürülebilirlik yaptığımız danışmanlığın ana fikridir. Enerji verimliliği, çevreye duyarlı malzemelerin üretilmesi, yeşil şehirlerin ve kentsel dönüşümlerin oluşturulması vizyonumuzdur.

ECOBUILD, USGBC Tarafından Yeşil Bina Lideri Olarak Ödüllendirilmiştir

ECOBUILD, Dünyanın en büyük yeşil bina ve çevre kuruluşu olan USGBC yani ABD Yeşil Binalar Konseyi tarafından, projelerinde göstermiş olduğu üstün başarılar nedeni ile“Yeşil Bina Lideri Ödülü” ile ödüllendirilmiştir. 

 

ECOBUILD 2009 yılından günümüze kadar USGBC üyesi olarak Türkiye ve yurt dışında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

Avrupa’da sadece 3 firmanın aldığı, USGBC gibi etik değerlerin en üst düzeyde tutulduğu ve her kararın seçim ve oylama ile alındığı bir dünya çevre devinden bu ödüle sahip olmak oldukça zorlu bir süreç olarak gerçekleşmiştir. 

 

​Bu ödül sadece ECOBUILD için değil Türkiye için de anlamlı bir ödüldür. Onlarca farklı kriter ile verilen USGBC Yeşil Bina Lideri ödülünü almak için, çok çalışmak, yaptığı işi sevmek, sürekli okumak ar-ge yapmak, mesleği ile ilgili yılın 2/3’ünü seyahatte geçirmek, iyi bir çevreci olmak ve en önemlisi tüm bunları güçlü ve kaliteli bir şirket yapısı ile kurumsallaştırmak gereklidir. 

 

Bugün ECOBUILD’in Twitter sayfasını USGBC dahil dünyadaki tüm çevre duayenleri dahil olarak 35.000 takipçi takip etmektedir.

 

ECOBUILD sadece Türkiye’de değil dünyada yeşil bina hareketine büyük bir ivme kazandırmıştır.

 

ECOBUILD, ABD Dışişleri Bakanlığı’na Yeşil Bina konusunda danışmanlık hizmeti sunan tek Türk firmasıdır.

 

2009 yılından bu yana yürütmüş olduğu projelerdeki başarı, LEED Sertifikasının gelişimine verdiği katkı, yüzlerce yeşil bina uzmanının eğitimi, yine yüzlerce yeşil yapı malzemesinin oluşmasını sağlaması ECOBUILD’in müşterilerinden aldığı güçle olmuştur.

05

SORULARINIZ İÇİN

Şehir ve Bölge Plancısı, Yüksek İşletmeci

Yeşil Malzeme, Bina ve Yerleşim Yeri Akredite Uzmanı

LEED AP BD+C

ENVISION SP​

Yeşil Bina ve Sağlıklı Bina Akredite Uzmanı

LEED AP BD+C

WELL AP

Yüksek Şehir ve Bölge Plancısı

Yeşil Bina ve Yerleşim Yeri Akredite Uzmanı

LEED AP ND​

Park Oran Sitesi A3 Blok No:6 Oran, Çankaya, Ankara 06450 | info@ecobuildturk.com | Tel: +90 312-221-2147

© 2019 by ECOBUILD Green Building Consultancy

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • White Vimeo Icon