05

ÖDÜLLER

​ECOBUILD, Dünyanın en büyük yeşil bina ve çevre kuruluşu olan USGBC - ABD Yeşil Binalar Konseyi jürisi tarafından, ECOBUILD'in proje danışmanılığı ile Ankara'da Tepe-Mesa Ortaklığının yaptığı 885 konutluk Park Mozaik Yeşil Konut Projesi'nde göstermiş olduğu üstün başarılar nedeni ile “LEED Yeşil Konut Projesi Ödülü” ile ödüllendirilmiştir. Avrupa’dan sadece ECOBUILD'in aldığı LEED Homes Awards sadece ECOBUILD için değil Türkiye konut sektörü için de anlamlı bir ödüldür. Onlarca farklı kriter ile verilen USGBC LEED Yeşil Konut Projesi Ödülü, dünya çapında önemli projeler ile yarışmıştır. ECOBUILD’in 2009 yılından bu yana yürütmüş olduğu projelerdeki başarı, LEED Sertifikasının gelişimine verdiği katkı, yüzlerce yeşil bina uzmanının eğitimi, yine yüzlerce yeşil yapı malzemesinin oluşmasını sağlaması ailesi olarak gördüğü siz paydaşlarından aldığı güçle olmuştur. USGBC tüm dünya'da her yıl 5 farklı ödül vermektedir. Bir Türk firması olarak ECOBUILD bu ödüllerin 2'sini 2018 ve 2020 yıllarında almaya hak kazanmıştır.

​ECOBUILD, Dünyanın en büyük yeşil bina ve çevre kuruluşu olan USGBC - ABD Yeşil Binalar Konseyi tarafından, projelerinde göstermiş olduğu üstün başarılar nedeni ile “Yeşil Bina Lideri Ödülü” ile ödüllendirilmiştir. Avrupa’da sadece 3 firmanın aldığı, etik değerlerin en üst düzeyde tutulduğu ve her kararın seçim ve oylama ile alındığı bir dünya çevre merkezi olan USGBC'den bu ödüle sahip olmak oldukça zorlu bir süreçtir. ​​​Bu ödül sadece ECOBUILD için değil Türkiye için de anlamlı bir ödüldür. Onlarca farklı kriter ile verilen USGBC Yeşil Bina Lideri ödülü, çok çalışma, yaptığı işi sevme, sürekli ar-ge iyi bir çevreci olma, projelerdeki başarı ve en önemlisi tüm bunları güçlü/kaliteli bir şirket yapısı ile kurumsallaştırılma ile elde edilebilmektedir. ​​ECOBUILD’in sosyal medya sayfalarını USGBC dahil dünyadaki tüm çevre liderleri olarak 35.000 takipçi takip etmektedir. ECOBUILD sadece Türkiye’de değil dünyada yeşil bina hareketine büyük bir ivme kazandırmıştır. ECOBUILD, ABD Dışişleri Bakanlığı Denizaşırı İnşaatlar Dairesine Yeşil Bina konusunda danışmanlık hizmeti sunan tek Türk firmasıdır. 2009 yılından bu yana yürütmüş olduğu projelerdeki başarı, LEED Sertifikasının gelişimine verdiği katkı, yüzlerce yeşil bina uzmanının eğitimi, yine yüzlerce yeşil yapı malzemesinin oluşmasını sağlaması ECOBUILD’in ailesi olarak gördüğü siz paydaşlarından aldığı güçle olmuştur.

ECOBUILD Yeşil Binalar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanı Ödülü'ne layık görülmüştür. Ödül, Çevre ve Şehircilicilik Bakanı Fatma Güldemet SARI tarafından 4 Nisan 2016 tarihinde takdim edilmiştir.

ECOBUILD, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından sürdürülebilir kent mobilyaları, sürdürülebilir yapı malzemeleri konularında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Ödülü almıştır. Ödül, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde takdim edilmiştir.

ESRI Special Achiwement in GIS Ödülü 2016

ECOBUILD​, ESRI Conference San Diago USA'da Coğrafi Bilgi Sistemleri ile oluşturduğu projeleri nedeni ile "ESRI Special Achiwement in GIS Ödülü"nü almıştır.

ECOBUILD, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Ulusal Enerji Verimliliği Ödülü'nü 13 Ocak 2012'de Ulusal Enerji Verimliliği Forumu'nda almıştır.

ECOBUILD, TBMM Binaları ve Kampüsü için yapmış olduğu hizmetleri nedeniyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden 2009 yılında, "TBMM Özel Hizmet Ödülü" almıştır.

Please reload

SEKTÖR

LİDERİ

Faaliyet göstermeye başladığımız 2009 yılından bu yana, 150’nin üzerinde kamu ve özel sektör kuruluşuna danışmanlık verdik.