top of page

Civilİstanbul 2022, 11-14 Mayıs'da Yapıldı

Güncelleme tarihi: 15 May 2022

Civilİstanbul'22, 11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti. ECOBUILD'den Yeşil Yapı Malzemeleri, Bina ve Şehircilik Uzmanı Murat DOĞRU Sürdürülebilirlik Temalı panelde konuşmacı idi.


Murat DOĞRU'nun Konuşma Başlıkları

 • Ağlayarak ve Anlaşılmayarak Mesleğime Başladım

 • Dünya Çapında Çalışabilmek İçin Teknolojiyi Nasıl Takip Ettik?

 • 2020 Yılında Nasıl Dünya Birinicisi Seçildik?

 • Türkiye'de İklim Değişikliğinin Önemi Neden Kavranmadı ve Neden Algı Yok?

 • İklim Değişikliğinin Sonuçları Bildiğinizin Çok Ötesinde ve Daha Çarpıcı

 • İklim Değişikliğinin Savaş Meydanı Şehirlerdir

 • İklim Değişikliği ve AB Yeşil Mutabakatı Vizyonu

 • Yeşil Yapı Malzemelerinin Projelendirilmesi ve Üretimi

 • Türk Sanayisi AB Duvarına Çarpıyor

 • Sürdürülebilir Bina Teknolojisi Neden Türk Mimarlarınca Bilinmiyor?

 • Kentlerimizi Yok Eden Neo-Liberaller

 • Bunları İlk Defa Benden Mi Duydunuz?

 • Dünyayı Plancılar ve Mimarlar Kurtaracak ve Gelecek Sizlersiniz

Civilİstanbul '22 Programı

Civilİstanbul'22 programı kendi alanında tanınmış mimar, plancı, mühendis ve sanatçı ve profesyonelleri bir araya getirdi. Zengin programda paneller, konuşmalar, saha ziyaretleri, fuar, atölye çalışmaları, sanat etkinlikleri ve eğlenceler yer aldı.


Civil İstanbul'22 Etkinliğine Dahil Olanlar:

 • Yapı sektörünün önde gelen isimlerinin katılacağı seminerler ve paneller

 • Alanında öncü firmalar ile iletişim kurabileceğiniz İnsan Kaynakları stantları

 • Staj imkanları

 • Kültürel ve Sanatsal geziler

 • Çeşitli atölyeler

 • İstanbul'da yapımı devam eden mega projelere düzenlenecek Teknik Geziler

 • Etkinlikte verilecek eşantiyon ürünler

 • Gün içerisinde dağıtılacak kumanya paketleri

 • Uluslararası ve geleneksel eğlenceler


Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü’nün 2012 yılından bu yana yaptığı “Civil Istanbul Engineering Conferences” yani Civil Istanbul, 2022 yılında da 45 yurtdışı ve 400 yurt içi katılımcı ile gerçekleştirildi. Geniş kapsamlı uluslararası etkinlik olan Civil Istanbul 3 gün alanında uzman kişiler tarafından konferans, ardından 1 gün teknik gezi, 1 gün şehir turu, bunlara ek olarak da kültürel geceleri, eğlence kısımları, sosyal aktiviteleri ile dolu dolu gerçekleşen Türkiye’deki en önemli kariyer etkinliklerinden birisi oldu. Civil Istanbul 2022’de, 12 Mayıs 2022 tarihinde, saat 14.35’de, Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Sürdürülebilir Yapı Malzemelerinin Farklı Disiplinlerde İncelenmesi Panelinde Murat DOĞRU'da konuşmacı idi.


Murat DOĞRU Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri, Mimari ve Planlamayı Anlattı

Civilİstanbul '22'de ECOBUILD'den Murat DOĞRU panelde konuşmacı idi. Civilİstanbul 22' Sürüyor. 12 Mayıs 2022'de, Nevzat Sayın'ın "Geleneksel Dünyada Sürdürülebilirlik" sunumu sonrasında ECOBUILD'den Murat DOĞRU, Pınar Bahar Yücel ve Güliz Fiş'in katıldığı panelde Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri, Mimnari ve Planlama konuşuldu. Sonrasında, Danilo Petta ve Öznur Pınar Çer ve Mehmet Sami Kılıç konuştu. Civilİstanbul başarısı nedeni ile YTÜ Yapı Kulübü'ne sonsuz teşekkürler.


Yıldız Teknik Üniversitesi Civilİstanbul ile bir marka yaratmış durumda.

CivilIstanbul'un Geçmişi

Civil Istanbul, inşaat sektörüne bağlı bölümlerde okuyan öğrencilerin mesleki gelişimlerine

katkı sağlayan bir etkinlik olup katılımcılara katılım belgeleri verilerek etkinliğe katılımları belgelenmektedir. Geniş kapsamlı uluslararası etkinlik olan Civil Istanbul 3 gün alanında uzman kişiler tarafından konferans, ardından 1 gün teknik gezi, 1 gün şehir turu, bunlara ek olarak da kültürel geceleri, eğlence kısımları, sosyal aktiviteleri ile dolu dolu gerçekleşen Türkiye’deki en önemli kariyer etkinliklerinden biri olarak göze çarpmış ve Yapı Kulübü’nün en büyük etkinliği olmayı başarmıştır.


Gelin biraz da Civilİstanbul'un başarılar ile dolu geçmişine bakalım. Yapı Kulübü’nün ilkini 2012 senesinde iki günlük seminer dizisi ardından teknik gezilerle sonlandırarak düzenlediği ‘RİJİT 2012’ etkinliği akademisyenler ve öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaşmıştı. Üniversite öğrencileri bu etkinliği her yıl daha da geliştirerek bir marka proje haline getirmeyi hedeflemişti. Bu hedef doğrultusunda Rijit 2013’te yıldızlı öğrenciler, sektörün önde gelen isimleri ve şirketleri ile buluşturulmuştu. 2014 yılına gelindiğinde ise geniş vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen kulüp yönetimi etkinliği uluslararası platforma taşıma yolunda ilerledi. Etkinlik 2014'den günümüze kadar "Civil Istanbul Engineering Conferences" ismiyle devam etme kararı almıştı. Civil Istanbul 2014 TAV, ENKA, STFA, ALARKO, SOYAK, HİLTİ gibi sektörün dev firmaları sponsorluğunda 45 yurtdışı ve 400 yurt içi katılımcı ile gerçekleştirilerek inşaat sektöründe ses getirmeyi başarmıştı. Civil Istanbul 2017 yine sektörün dev firmaları ile yabancı ve yerli yüzlerce İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık öğrencisini bir araya getirmişti. Etkinliği gerçekleştiren Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü her yıl başarısını arttırdı.

Etkinliği gerçekleştiren Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü her yıl başarısını arttırdı.

Civil Istanbul 2018 ile katılımcı sayısı konusunda rakip üniversite kulüplerini geride bırakarak

rekorlara imza atmıştı. STFA, EGE YAPI, HİLTİ, RÖNESANS, ÖZTÜRK, PERİ KALIP, YAPI MERKEZİ gibi yine devlerin sponsorluğunda gerçekleştirilen projede Avrupa ülkeleri ağırlıklı 89 yabancı ile İstanbul ve İstanbul dışından 700’e yakın katılımcı bir araya gelmiştir. Proje ulusal basında yer alarak etkisini ispatlamıştı.


Civil Istanbul 2019 ile de özellikle yabancı katılımcı sayısı konusunda büyük bir başarı elde

edilmişti. İKSD, YAPI MERKEZİ, DOKA, METAL YAPI, POLATYOL, KENTSEL STRATEJİ, EMA gibi yine büyük şirketlerin sponsorluğunda gerçekleştirilen projede 147 yabancı ile İstanbul ve İstanbul dışından 750’ye yakın katılımcı inşaat sektörüyle bir araya gelmişti. Etkinliğe kamu ve iş dünyasında faaliyet gösteren, sektörün önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri, konularının uzmanı yerli ve yabancı akademisyenler ve inşaat sektöründe

danışmanlık yapan firmalardan konuşmacılar katılmıştı.


Notlar:

 • Katılımcıların başvurularının değerlendirilebilmesi için formun ilgili bölümüne öğrenci belgesi veya öğrenci kimlik kartı fotoğrafını dosya şeklinde yüklemesi gerekmektedir.

 • Sınırlı kontenjan bulunması sebebiyle Motivasyon Mektubunuz önem arz etmektedir.

 • Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle mail yoluyla iletişime geçilecektir.

 • Oturumlarımıza %70 katılım gösteren tüm katılımcılarımıza "Civil İstanbul'22 Katılım Belgesi" verilecektir.

101 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page