05

KURUMSAL

Sektör Lideri

ECOBUILD, 2009 Yılında kurulmuştur. LEED AP BD+C, LEED AP ND, WELL AP, Envision SP, Climate Planner Akredite Profesyonel kimliklerine sahip olarak, ulusal-uluslararası proje tecrübesiyle, Türkiye ve yurt dışında; 

başlıklarında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. 

 

Şirket Profili

Şirket Profilimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Çevre ve Kalite Politikaları

Çevre ve Kalite Politikaları sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Misyonumuz

İnsana ve doğaya saygılı yeşil binalar ve yerleşkeler yaratarak dünyamızın daha yaşanabilir olmasını sağlamak ve bu şekilde topluma katkı sağlamaktır.

 • Sağlıklı

 • Sürdürülebilir

 • Ekonomik

 • Doğaya Saygılı bir yapılaşma hedefliyoruz.

 

Vizyonumuz

Bina sektörünün sürdürülebilir olarak gelişmesi ve binaların çevre kriterlere göre tasarlanıp, yapılmasını sağlamaya liderlik yapmaktır. Sürdürülebilirlik yaptığımız danışmanlığın ana fikridir. Enerji verimliliği, çevreye duyarlı malzemelerin üretilmesi, yeşil şehirlerin ve kentsel dönüşümlerin oluşturulması vizyonumuzdur. 

 

Üyelikler ve Akreditasyon

 • USGBC Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi üyesidir.

 • IWBI WELL Building Institute üyesidir.

 • ISI Yeşil Altyapı Enstitüsü üyesidir.

 • LEED AP BD+C ve LEED AP ND  Akredite Profesyonel kimlikli.

 • WELL AP Akredite Profesyonel kimlikli.

 • Envision SP Yeşil Altyapı Projeleri Denetleyicisidir.

 • Climate Planner Akredite Profesyonel kimliklerine sahiptir.

ECOBUILD, USGBC Tarafından Yeşil Bina Lideri Olarak Ödüllendirilmiştir

ECOBUILD, doğayı ve insan sağlığını koruyan, imalatı ekonomik ve çevreci olan malzeme, bina ve kentsel gelişme alanları için, müşteri memnuniyeti odaklı olarak, ulusal ve uluslararası projelere danışmanlık hizmeti sunmuş, ulusal ve uluslararası prestijli yarışmalarda ödüler almıştır. Ödüller sayfasında yer alan tüm ödüllere buradan ulaşabilirsiniz.

 

ECOBUILD, Dünyanın en büyük yeşil bina ve çevre kuruluşu olan USGBC yani ABD Yeşil Binalar Konseyi tarafından, projelerinde göstermiş olduğu üstün başarılar nedeni ile 2018 yılında “Yeşil Bina Lideri Ödülü” ile ödüllendirilmiştir. 
 

Avrupa’da sadece 3 firmanın aldığı, etik değerlerin en üst düzeyde tutulduğu ve her kararın seçim ve oylama ile alındığı bir dünya çevre merkezi olan USGBC'den bu ödüle sahip olmak, dünya yeşil bina ve çevre sektörü için oldukça prestijli bir başarıdır. 

​Bu ödül sadece ECOBUILD için değil, Türkiye mimarlığı, mühendisliği ve inşaat sektörü için de anlamlı bir ödüldür. Onlarca farklı kriter ile verilen USGBC Yeşil Bina Lideri ödülünü almak için, çok çalışmak, yaptığı işi sevmek, sürekli ar-ge yapmak, iyi bir çevre lideri olmak ve en önemlisi tüm bunları güçlü ve kaliteli bir şirket yapısı ile kurumsallaştırmak gereklidir. 

ECOBUILD, ABD Dışişleri Bakanlığı İnşaat Departmanı'na Yeşil Bina konusunda danışmanlık hizmeti sunan tek Türk firmasıdır. 2009 yılından bu yana yürütmüş olduğu projelerdeki başarı, LEED Sertifikasının gelişimine verdiği katkı, yüzlerce yeşil bina uzmanının eğitimi, yine yüzlerce yeşil yapı malzemesinin oluşmasını sağlaması, ECOBUILD’in ailesi olarak gördüğü siz paydaşlarından aldığı güçle olmuştur. ECOBUILD’in Twitter sayfası, USGBC ve dünyadaki çevre kuruluşları dahil olarak 35.000 takipçi tarafından izlenilmektedir. ECOBUILD sadece Türkiye’de değil dünyada yeşil bina ve çevre hareketine ölçülebilir sonuçları olan bir ivme kazandırmıştır.

SEKTÖR

LİDERİ

Faaliyet göstermeye başladığımız 2009 yılından bu yana, 150’nin üzerinde kamu ve özel sektör kuruluşuna danışmanlık hizmeti sunduk.