top of page

Ödüller ve Takdirnameler

Yeşil Bina, Yeşil Şehircilik, LEED Sertifikası, LEED Danışmanlığı, LEED Eğitimi, WELL Sertifikası, Yeşil Ürünler, Sağlıklı Binalar, COVID-19'a Dayanımlı Bina Sertifikası, Sürdürülebilir Yaşam gibi çevre ve mühendislik konularında ödüllerimizi bulacaksınız. Önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

USGBC, LEED Yılın Projesi Ödülü

2020

Park Mozaik LEED Dünya Birincisi

Dünyanın en büyük yeşil bina ve çevre kuruluşu olan USGBC - ABD Yeşil Binalar Konseyi jürisi tarafından, ECOBUILD'in proje danışmanılığı ile Ankara'da yer alan Park Mozaik Yeşil Konut Projesi “LEED Yılın Projesi Ödülü” ile ödüllendirilmiştir. Dünyada sadece ECOBUILD'in aldığı "LEED Project of the Year" yalnızca ECOBUILD için değil Türkiye konut sektörü için de anlamlı bir ödüldür. Onlarca farklı kriter ile verilen USGBC LEED Yılın Projesi Ödülü, için dünya çapında önemli projeler ile yarışılmıştır. ECOBUILD’in 2009 yılından bu yana yürütmüş olduğu projelerdeki başarı, LEED Sertifikasının gelişimine verdiği katkı, yüzlerce yeşil bina uzmanının eğitimi, yine yüzlerce yeşil yapı malzemesinin oluşmasını sağlaması, ailesi olarak gördüğü siz paydaşlarından aldığı güçle olmuştur. USGBC tüm dünya'da her yıl 5 farklı ödül vermektedir. Bir Türk firması olarak ECOBUILD bu ödüllerin 3'ünü 2018 ve 2020 yıllarında almaya hak kazanmıştır. Proje bilgi dosyası.

USGBC, LEED Sıradışı Performans Gösteren Konut Projesi Ödülü

2020

Park Mozaik LEED Dünya Birincisi Ödülü

Dünyanın en büyük yeşil bina ve çevre kuruluşu olan USGBC - ABD Yeşil Binalar Konseyi jürisi tarafından, ECOBUILD'in proje danışmanılığı ile Ankara'da gerçekleşen, Tepe-Mesa Ortaklığının yaptığı 885 konutluk Park Mozaik Yeşil Konut Projesi, göstermiş olduğu üstün başarılar nedeni ile “LEED Sıra Dışı Yeşil Konut Projesi Ödülü” ile ödüllendirilmiştir. 2020 yılı için Dünyada sadece ECOBUILD'in aldığı LEED Homes Awards yalnızca ECOBUILD için değil Türkiye inşaat sektörü için de anlamlı bir ödüldür. Onlarca farklı kriter ile verilen USGBC LEED Yeşil Konut Projesi Ödülü için projemiz dünya çapında çok önemli projeler ile yarışmıştır. ECOBUILD’in 2009 yılından bu yana yürütmüş olduğu projelerdeki başarı, LEED Sertifikasının gelişimine verdiği katkı, yüzlerce yeşil bina uzmanının eğitimi, yine yüzlerce yeşil yapı malzemesinin oluşmasını sağlaması ailesi olarak gördüğü siz paydaşlarından aldığı güçle olmuştur.  Proje bilgi dosyası.

USGBC, Yeşil Bina Lideri Ödülü

2018

ECOBUILD Yeşil Bina Lideri Ödülü

ECOBUILD, Dünyanın en büyük yeşil bina ve çevre kuruluşu olan USGBC - ABD Yeşil Binalar Konseyi tarafından, yeşil bina projelerinde göstermiş olduğu üstün başarılar nedeni ile “Yeşil Bina Lideri Ödülü” ile ödüllendirilmiştir. Etik değerlerin en üst düzeyde tutulduğu ve her kararın seçim ve oylama ile alındığı bir dünyanın en büyük çevre kuruluşu olan USGBC'den bu ödüle sahip olmak oldukça zorlu bir süreçtir. ​​​Bu ödül sadece ECOBUILD için değil Türkiye için de anlamlı bir ödüldür. Onlarca farklı kriter ile verilen USGBC Yeşil Bina Lideri ödülü, çok çalışma, yaptığı işi sevme, sürekli ar-ge iyi bir çevreci olma, projelerdeki başarı ve en önemlisi tüm bunları güçlü/kaliteli bir şirket yapısı ile kurumsallaştırılma ile elde edilebilmektedir. ​​ECOBUILD’in sosyal medya sayfalarını USGBC dahil dünyadaki tüm çevre liderleri olarak 35.000 takipçi takip etmektedir. ECOBUILD sadece Türkiye’de değil dünyada yeşil bina hareketine büyük bir ivme kazandırmıştır. ECOBUILD, ABD Dışişleri Bakanlığı Denizaşırı İnşaatlar Birimine Yeşil Bina konusunda danışmanlık hizmeti sunan tek Türk firmasıdır. 2009 yılından bu yana yürütmüş olduğu projelerdeki başarı, LEED Sertifikasının gelişimine verdiği katkı, yüzlerce yeşil bina uzmanının eğitimi, yine yüzlerce yeşil yapı malzemesinin oluşmasını sağlaması ECOBUILD’in ailesi olarak gördüğü siz paydaşlarından aldığı güçle olmuştur.

Green World Champion

2017

Eskişehir Kocakır Green World Green Globe Ödülü

Yeşil Dünya Ödülü, dünya çapında en çevreci projeleri ödüllendirmeye ve teşvik etmeye adanmış uluslararası, bağımsız, politik olmayan, kar amacı gütmeyen bir çevre grubu olan The Green Organization tarafından düzenlenen Yeşil Elma Ödüllerinin en üst kademesidir.

 

ECOBUILD, Eskişehir'de yapmış olduğu Eskişehir Kocakır Ekolojik Şehir Projesi ile Green World Champion ödülünü 2017 yılında dünyanın en iyi projesi seçilerek almaya hak kazanmıştır. 

Dünya Çevresel Gelişim Ödülü

2017

Eskişehir Kocakır Green World Green Globe Ödülü 2017

Yeşil Dünya Ödülü, dünya çapında en çevreci projeleri ödüllendirmeye ve teşvik etmeye adanmış uluslararası, bağımsız, politik olmayan, kar amacı gütmeyen bir çevre grubu olan The Green Organization tarafından düzenlenen Yeşil Elma Ödüllerinin çevre konusunda en üst kademesidir.

 

ECOBUILD, Eskişehir'de yapmış olduğu Eskişehir Kocakır Ekolojik Şehir Projesi ile Green World Champion ödülünü 2017 yılında dünyanın en çevreci projesi seçilmiş ayrıca Dünyada çevreyi koruyan en başarılı şehircilik projesi olarak ödül almaya hak kazanmıştır. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Takdirnamesi

2017

ECOBUILD Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Takdirnamesi

ECOBUILD'e Çevre ve Şehircilik Bakanlığından sürdürülebilir kent mobilyaları, sürdürülebilir yapı malzemeleri konularında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Takdirnamesi verilmiştir.

 

Takdirname, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde törenle takdim edilmiştir.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Takdirnamesi

2016

ECOBUILD Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Takdirnamesi

ECOBUILD Yeşil Binalar, yeşil, çevreye duyarlı, sürdürülebilir, iklim değişikliğine uyumlu ekolojik şehircilik konusunda yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve projeler nedeni ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanı Takdirnamesi'ne layık görülmüştür.

 

Takdirname, Çevre ve Şehircilicilik Bakanı Fatma Güldemet SARI tarafından 4 Nisan 2016 tarihinde Ankara'da takdim edilmiştir.

ESRI Special Achiwement in GIS Ödülü

2016

ESRI Ödülü

ECOBUILD​, ESRI Conference San Diago USA'da Coğrafi Bilgi Sistemleri ile oluşturduğu sürdürülebilir projeleri nedeni ile "ESRI Special Achiwement in GIS Ödülü"nü 2016 yılında almıştır.

Gümüş Çekül Cleaneo - Altın Çekül Yapı Ürünü Ödülleri

2013

KNAUF GÜMÜŞ ÇEKÜL ÖDÜLÜ 2013

ECOBUILD'in danışmanlığı ile 2013 yılında Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki en önemli ödüllerinden biri olan ve 21.’si düzenlenen "Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü"nde Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan ürünü ile “Gümüş Çekül” ödülünü kazanmıştır.

 

Tüm kalabalık ve kapalı mekânlarda kullanılabilen Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan, mekânsal akustiği sağlayarak yaşam kalitesini arttırırken mekânlardaki sigara dumanı, yemek ve kızartma kokusu, mobilya ve ahşap kokusu, boya, benzol ve yapıştırıcı kokusu, amonyak ve ilaç kokusu, halı, kumaş ve toz kokusu gibi bizi rahatsız eden kötü kokuları ortadan kaldırarak sağlıklı ortamlar sunmaktadır.

 

Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, dünyanın en geçerli yeşil bina sertifikalama sistemi olan LEED kriterlerine uygunluk deklarasyonu ile de doğaya verdiği değeri ispatlamıştır.

Yılın Ses Yalıtım Ödülü Cleaneo

2013

KNAUF YALITIM SEKTÖRÜ YILIN SES YALITIM Ödülü

ECOBUILD'in danışmanlığı ile Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan, yüksek akustik performans göstermesi nedeni ile Yalıtım Dergisi tarafından 10.’su düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri kapsamında “Yılın Ses Yalıtım Ürünü” seçilmiştir.

 

25 Nisan 2013 tarihinde Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde “Yılın Ses Yalıtım Ürünü” ödülünü Cleaneo almıştır. Yüksek ses absorbe etme veya yutum değerleri sayesinde uygulamanın yapılacağı yerin mimari akustik taleplerini yerine getirmek amacı ile tasarlanan,“Yılın Ses Yalıtım Ürünü” Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan, içerdiği zeolit ile de kapalı mekânlardaki havanın kalitesini iyileştirmekte, VOC'leri emmekte ve kötü kokuları yok etmektedir. Dairesel ve kare delikli veya blok halde dairesel, kare ve çizgisel delikli olarak çok çeşitli yüzey perforasyon seçeneklerine sahip olan Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan, geniş bir tasarım özgürlüğü sunarak görsel akıcılığa sahip estetik yüzeyler elde edilmesini de sağlamaktadır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Ulusal Enerji Verimliliği Ödülü

2012

ECOBUILD ENERJI VERİMLİLİĞİ ÖDÜLÜ

ECOBUILD, binalarda enerji verimliliği araştırmaları ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bir çok projesine bilimsel destek vermiştir.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Ulusal Enerji Verimliliği Ödülü'nü 13 Ocak 2012'de Ulusal Enerji Verimliliği Forumu'nda ECOBUILD'e takdim edilmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı Takdirnamesi

2009

TBMM ECOBUILD Ödülü

ECOBUILD kamu kurumlarına sürdürülebilir binalar konusunda danışmanlık hizmetleri sağlamıştır.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, TBMM Binaları ve Kampüsü için yapmış olduğu hizmetleri nedeniyle, ECOBUILD'e "TBMM Özel Hizmet Takdirnamesi" takdim etmiştir.

bottom of page