• Murat DOĞRU, LEED AP BD+C, Envision SP

Eskişehir Ticaret Odası LEED Gold Sertifikası Aldı


Konferans Merkezi ve Ofis binası Türkiye'nin ilk sertifikalı konferans merkezidir. Ayrıca Konferans Merkezi Binası Eskişehir’in ilk LEED Gold Sertifikalı projesi olma özelliği de taşımaktadır. Eskişehir Ticaret Odası Projesi, LEED Gold Hedefli Türkiye’nin ilk yeşil ticaret odası binası olarak projelendirildi ve inşa edildi.

LEED NC Gold yeni bina sertifika hedefli olarak projelendirilen binaların enerji verimliliği ve düşük çevresel etkisi bulunmaktadır.

ECOBUILD, tüm proje paydaşlarıyla süreci başarılı bir şekilde yönetmiş ve binanın LEED Gold seviyesi gibi yüksek bir seviyeye erişmesini sağlamıştır.

Konsept tasarımından itibaren başlayarak binanın yüksek performanslı enerji-su verimli olması konusunda teknik danışmanlık hizmeti sunulmuştur.

Konferans merkezinin HVAC sistemi enerji verimlidir ve özel bir tasarıma sahiptir.

Bina kendi enerjisinin %35'ini ısı geri kazanımı ile sağlamaktadır. Bina %45 su verimlidir. Bina ısı adası etkisi oluşturmamaktadır. 55 farklı başlıkta çevreye duyarlı bir tasarıma sahiptir.

Bina iç hava kalitesi CO2 sensörleri ile ölçülmekte, kullanıcı hava sağlığı kontrol edilmektedir.

Bina akustiği özeldir ve insan sağlığına uygundur.

#LeedSertifikası #LEEDDanışmanı #YeşilBina #ECOBUILD #ETO #ETOKonferansMerkezi

8 görüntüleme

SEKTÖR

LİDERİ

Faaliyet göstermeye başladığımız 2009 yılından bu yana, 150’nin üzerinde kamu ve özel sektör kuruluşuna danışmanlık hizmeti sunduk.