Selçuklu Belediyesi Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi

LEED Gold v4 BD+C

Türkiye'nin en büyük spor akademisi binasıdır. Proje kapsamında Konya Selçuklu Belediyesi sporcu seçme ve yetiştirme faaliyetleri yürütmektedir.

Türkiye’nin ilk LEED Sertifikalı Spor Akademisi Binasıdır. Konya Selçuklu BelediyesiProjesi 19.087 m2 olarak LEED USGBC NC Gold sertifika hedefli olarak projelendirilmiştir. Çok amaçlı bina Türkiye’nin ilk LEED sertifikalı Spor ve Çok Amaçlı Salonu binası olma özelliği taşımaktadır. Entegre tesis; kapalı yüzme havuzu, ferdi sporlar, spor salonları, soyunma odaları, ofis ve sirkülasyon hacimlerinden oluşmaktadır.
Bina %50 su, %45 enerji verimlidir. Binada enerji verimli aydınlatma sistemleri kullanılmıştır. Sporcular %50 su verimli bir su tüketimi yapmaktadır. Yapı kabuğu optimizasyon çalışmaları, saydam bileşen termal ve optik değerleri ve akustik performans değerleri hizmetleri, günışığı hesabı, kamaşma kontrolü ve görsel konfor hesapları, termal konfor değerlendirmesi, mekan yüzeyleri ses yalıtım performansları, yenilenebilir enerji sistemleri, emisyon hesabı hizmetleri verilmiştir.

Bilgiler

Sektörel Deneyim

Sunulan Diğer Hizmetler

Sürdürülebilir Mimari Tasarım
LEED Sertifikası
LEED Eğitimleri
Bina Zarfı ve Cephe Tasarımı
Bina Enerji Verimliliği ve Modeli
Günışığı Modellemesi
Aydınlatma Tasarımı
Sürdürülebilir Peyzaj Mimarlığı
Devreye Alma ve Bina Performansı
Bina Akustiği
Yenilenebilir Enerji

LEED Sertifikası Danışmanlık Hizmetleri
Tasarım ve İnşaat Aşaması Danışmanlığı
Termal Konfor Analizi
Yağmursuyu Akış Modeli

Öne Çıkan Performanslar

%45

Enerji Verimliliği

%50

Su Verimliliği

%100

Eğimli Araziye Yerleşim ve Ulaşım

%75

Sera Gazı Emisyonu Azaltımı

1/3
0