ABD Filipinler Büyükelçilik Binası

LEED Gold v3 BD+C

Amerika Birleşik Devletleri, Manila, Filipinler Büyükelçilik Yönetim Binası LEED Gold v3 BD+C Sertifikası almıştır. ECOBUILD, ABD Dışişleri Bakanlığı’na yeşil bina danışmanlık hizmeti sunan tek Türk firmasıdır.

ABD Manila Filipinler Büyükelçilik Binası 4.500 m2 olarak projelendirilmiş ve inşaatı tamamlanmıştır. LEED Gold sertifika almıştır. Mevcut bina yeniden kullanımı gerçekleşmiştir. Bina Filipinler Manila’nın ilk LEED Gold sertifikalı binası olma özelliği taşımaktadır. Dünyanın en büyük mimarlık firmalarından olan KRUECK SEXTON Mimarlık Firmasına Konsept tasarımından itibaren başlayarak binanın yüksek performanslı enerji-su verimli olması konusunda danışmanlık hizmeti sunulmuştur. Bina için tasarım ve inşaat aşaması LEED Sertifikasyonu danışmanlık hizmetleri sunulmuştur. Yapı kabuğu optimizasyon çalışmaları, saydam bileşen termal ve optik değerleri ve akustik performans değerleri hizmetleri verilmiştir. Günışığı hesabı, Kamaşma kontrolü ve görsel konfor hesapları, Termal konfor değerlendirmesi, Mekan yüzeyleri ses yalıtım performansları hizmetleri sunulmuştur.

Bilgiler

Sektörel Deneyim

Sunulan Diğer Hizmetler

Sürdürülebilir Mimari Tasarım
LEED Sertifikası
LEED Eğitimleri
Bina Zarfı ve Cephe Tasarımı
Bina Enerji Verimliliği ve Modeli
Günışığı Modellemesi
Aydınlatma Tasarımı
Sürdürülebilir Peyzaj Mimarlığı
Devreye Alma ve Bina Performansı
Bina Akustiği
Yenilenebilir Enerji
Mevcut Bina Enerji Verimliliği

Tasarım ve İnşaat Aşaması Danışmanlığı
Görsel Konfor Analizi
Kamaşma Kontrolü
Saydam Bileşen Termal ve Optik Değerleri
Termal Konfor Analizi
Yağmursuyu Akış Modeli

Öne Çıkan Performanslar

%45

Enerji Verimliliği

%65

Su Verimliliği

%100

Düşük Emisyonlu Boyalar ve Mobilyalar

%100

Isı Adası Etkisi Azaltımı

1/1

SEKTÖR

LİDERİ

Faaliyet göstermeye başladığımız 2009 yılından bu yana, 150’nin üzerinde kamu ve özel sektör kuruluşuna danışmanlık hizmeti sunduk.