Türkiye Belediyeler Birliği Akademisi Kampüsü ve Binaları

LEED Platinum v3 BD+C

Türkiye Belediyeler Birliği Akademi Binası, Türkiye'de yer alan tüm belediye görevlileri ve yöneticilerinin yeşil şehircilik, altyapı ve yeşil bina bina konusunda eğitim alabilecekleri bir eğitim yapısı olarak tasarlanmıştır.

Binalar Kendi enerjilerinin %70'ini binalara entegre olan PV panellerden yenilenebilir enerji olarak karşılamaktadır. Türkiye’nin ilk belediye akademisi LEED Platin Sertifikalı bir kampüs olacaktır. Kampüs içinde yer alacak olan tüm binalar için LEED yeşil bina sertifikasyonu danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Binalar LEED USGBC (United States Green Building Council) LEED for Schools ve NC sisteminde Gold sertifika seviyesini hedeflemektedir. Yüksek standartlı, enerji verimli eğitim binaları olarak kullanılacak proje, mevcut kullanılmış bir bina ve fabrika arazisini değerlendirmektedir. Binalar LEED for Schools kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Binaların tüm enerji tüketen sistemleri yanında eğitim ekipmanları da LEED standartlarındadır. Yapının tüm malzeme seçimi eğitim kriterlerinde yapılmıştır.
Proje tamamlandığında 64.500 m2 ve 119.400 m2 açık alana sahip olan, her gün 15.000 kişinin kullandığı bir kampüs olarak hizmet sunacaktır.

Bilgiler

Sektörel Deneyim

Sunulan Diğer Hizmetler

Sürdürülebilir Mimari Tasarım
LEED Sertifikası
LEED Eğitimleri
Bina Zarfı ve Cephe Tasarımı
Bina Enerji Verimliliği ve Modeli
Günışığı Modellemesi
Sürdürülebilir Peyzaj Mimarlığı
Devreye Alma ve Bina Performansı
Bina Akustiği
Yenilenebilir Enerji

Tasarım ve İnşaat Aşaması Danışmanlığı
Görsel Konfor Analizi
Kamaşma Kontrolü
Saydam Bileşen Termal ve Optik Değerleri
Termal Konfor Analizi
Yağmursuyu Akış Modeli

Öne Çıkan Performanslar

%65

Su Verimliliği

%50

Enerji Verimliliği

%100

Sürdürülebilir Malzemeler

%130

Arttırılmış İç Hava Kalitesi

1/2

SEKTÖR

LİDERİ

Faaliyet göstermeye başladığımız 2009 yılından bu yana, 150’nin üzerinde kamu ve özel sektör kuruluşuna danışmanlık hizmeti sunduk.