WELL Covid-19 Sertifikası

Sağlıklı bir ekonomi, sağlıklı binalarda gerçekleşir. WELL Covid-19 Sağlıklı Bina Sertifikası, pandemi ve afetlerde binalarda sağlık kriterlerini sağlamak için tüm dünyada uygulanan en geçerli sağlıklı bina sertifikasıdır.

orange-red-quotation-mark.png

İnsan ve toplum sağlığını korumanın en etkili yolu sağlıklı binalar inşa etmektir. 

WELL HSR

Covid-19 Sertifikalı Bina Nedir?

Havalandırma sistemi patojenleri engelleyen seviyede olan...

WELL_COVID-19_SERTÄ°FÄ°KASI.png

WELL HSR

Covid-19 Sertifikası Gerekliliktir.

COVID-19 salgını 2019 yılında başlamış, insanlığı tehdit eden önemli bir pandemi olarak dünyada yüzbinlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştur. Dünyadaki lider sağlıklı bina sertifikasyon sistemi WELL tüm dünyada kabul gören ve tüm önemli iş merkezlerinde süratle uygulanan WELL COVID-19 Sağlıklı Bina Sertifikası’nı yayınlamıştır.

 

WELL COVID-19 Sağlıklı Bina Sertifikası sistemi binanın COVID-19 ve diğer pandemilere karşı dayanıklı olduğunu, sağlıklı olduğunu ve kullanıcıları için tehlike arz etmediğini belgelemektedir. Bu nedenle önemli sermaye şirketleri çalışanlarına ve müşterilerine karşı sorumluluklarını yerine getirmek amacıyla süratle binalarına WELL COVID-19 Sağlıklı Bina Sertifikasını almışlardır.

 

İnsan sağlığını korumak için pandemilerin önüne geçilmesi şarttır. Pandemilerin engellenmesi ise sadece hastanelerdeki sağlık tedbirleri ile mümkün olmamaktadır. Binaların ve hatta şehirlerin tasarım ve planlamaları insanları pandemilerden koruyacak bir şekilde yapılmalıdır.

 

Günümüzde insanlar, hayatlarının %90’nından fazlasını binalarda ve kapalı ortamlarda geçirmektedir. Çalışanların ofis ortamları, konut ortamları, AVM’lerin iç ortamları, karantina merkezleri, hastaneler, eğitim kurumları binaları pandemiye ve enfeksiyona dayanımlı olmaz ise, hastalıkların bulaşma olasılıkları ve dolayısıyla bulaşma hızları artmakta, binalarda iş sağlığı ve güvenliği ortamı dahi oluşamamaktadır.

Kuruluşunuzun Sağlıklı bir Binası veya Ofisi Olduğunu Belgeleyin

Binaların pandemiye uyumlu olması için parçacı, ürün bazlı ve kısmi çözümler sonuç vermemektedir. Binalar pandemiler için mutlaka bütüncül bir yaklaşımla tasarlanmalı ve inşaa edilmelidir. 

 

ECOBUILD, WELL COVID-19 Sağlıklı Bina Sertifikası ile Pandemi ve Enfeksiyona Dayanımlı Sağlıklı Bina Tasarımı hizmetini uluslararası standartlara uygun olarak oluşturmaktadır. Binalarda COVID-19’un önüne geçilmesi için, bütüncül ve çok boyutlu bir projelendirme yapmaktadır. Tüm çalışmalar uluslararası norm olan WELL COVID-19 Sağlıklı Bina Sertifikası ve LEED Yeşil Bina sertifikasyon şartlarını sağlamakta ve aynı zamanda enerji verimli olmaktadır.

 

WELL COVID-19 Sağlıklı Bina Sertifikası ile Pandemi ve Enfeksiyona Dayanımlı Sağlıklı Bina tasarımının uluslararası norm ve standartlara uygun tekniklerle hesaplanması, hukuki şartların küresel bazda geçerlilikleri için bir zorunluluktur. Uluslararası çalışan tüm binaların WELL COVID-19 Sağlıklı Bina Sertifikası alması tavsiye edilmektedir.

WELL Akredite Uzman - WELL AP Ünvanı

WELL Akredite Uzman WELL AP unvanı deneyimli bina profesyonellerine verilen ileri seviye bir unvandır. WELL hedefli projelerde mutlaka WELL AP kimlikli uzman çalışmalıdır. ECOBUILD ülkemizde sektöründe ilk WELL Akredite Uzmana sahip olan firmadır.